Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı

hacktrick

EMEA bölgesinde düzenlenen en büyük güvenlik organizasyonu olması beklenen ve akademi dünyasını, öğrencileri, özel sektörü, kamu çalışanlarını ve siber güvenlik ile ilgili bir çok kesimi bir araya getirecek olan Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı, 6 Mayıs 2016 Cuma günü başlayacak olup, 7 ve 8 Mayıs’taki ücretsiz eğitimlerle devam edecektir. Konferans Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

Hacktrick, seminerler, eğitimler, yarışmalardan oluşan geniş çaplı bir güvenlik etkinliğidir. Türkiye’nin en saygın kar amacı gütmeyen bilgi güvenliği topluluklarından birisi olan Octosec ile IEEE Computer Society tarafından düzenlenen Hacktrick’in, tüm güvenlik meraklılarının ortak buluşma noktası olması bekleniyor.

Hacktrick, zeka, eğlence, heyecan ve biraz da mücadele ortamı oluştururken pratik ve teorik güvenlik çalışmalarını da katılımcılarla paylaşmak üzere organize edilmiş bir etkinliktir. 2014 yılında Ankara Üniversitesinde 650 kişinin, 2015 yılında da Sabancı Üniversitesinde 900 kişinin katılımıyla düzenlenen Hacktrick bu yılki hedefini, 1000’in üstünde katılımcıya ulaşarak bölgenin en büyük güvenlik organizasyonu olmak olarak belirledi.

Konferans planı, eğitimler ve kayıt için Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı sayfası incelenebilir.

Son gelişmeler için #hacktrickconf bağlantısı takip edilebilir.

Başta 10 Octosec üyesi olmak üzere emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s